Niezbędne informacje
 Serwis Telefonów GSM
 Jak Kupować w sklepie
 Bezpieczeństwo sklepu
 Gwarancje i reklamacje
Ilość towarów w koszyku: 0
Wartość towarów: 0,00 zł
 
 Strona główna  Promocje  Moje konto  Program rabatowy  Regulamin sklepu  Kontakt
...jest pusty
Adres E-mail:
Hasło:

Nie pamiętasz hasła?

Bezpieczne logowanie

Nowe konto
     Telekomunikacyjne niusy:

Dzięki chipowi STCF04 telefony będą robić zdjęcia w całkowitych ciemnościach

Każdy kto korzystał z aparatu fotograficznego w telefonie wie, jak ważne jest światło. Jego niewystarczająca ilość powoduje, że zdjęcie jest bezużyteczne. Nawet diody LED, w które wyposażona jest większość urządzeń czasami niewiele pomagają. Co zrobić w takim przypadku? Z pomocą przychodzi firma STMicro z chipem STCF04.

Chip ten może zrewolucjonizować „komórkową” fotografię. Ma on sprawić, że moc wydzielana na naszych diodach podniesie się z kilku Watów aż do około czterdziestu. Więcej mocy, więcej światła, dzięki czemu nasze zdjęcie będzie odpowiednio doświetlone.

Kluczem do sukcesu jest tranzystor MOSFET (ang. metal-oxide-semiconductor field effect transistor), który w połączeniu z odpowiednim kondensatorem będzie mógł przenieść o wiele więcej mocy.

Zastosowanie przez producentów chipa STCF04 spowoduje znaczne uszczuplenie urządzeń. Obecnie aby uzyskać wysoką moc trzeba stosować lampy ksenonowe, które zabierają więcej miejsca, niż diody LED. Dzięki chipowi firmy STMicro sytuacja ulegnie diametralnej zmianie i ksenon z powodzenie może zostać zastąpiony przez diody.

STMicro wysłała już próbki do największych producentów smartfonów, masowa produkcja chipa ma ruszyć pod koniec marca. Jeśli firmy zdecydują się na jego stosowanie, mamy szansę na kolejny krok w procesie miniaturyzacji urządzeń przy jednoczesnym brak negatywnych konsekwencji wynikającej z mniejszych rozmiarów.

Moim zdaniem będzie to też krok do zrewolucjonizowania komórkowej fotografii. Lampa błyskowa z chipem STCF04 w połączeniu z dobrą matrycą będą stanowić zgrany zestaw pozwalający na wykonywanie przyzwoitych zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych czy nawet ciemności. Na razie w tej kwestii królują urządzenia wyposażone w lampy ksenonowe, jak Nokia N8, ale może się to niebawem zmienić.

Opublikowano: 2012-02-07 09:20:03

 

Znajdziesz u nas

telefony gsm

i

akcesoria gsm.

Zakupione w naszym sklepie komórki,

telefony gsm

i

akcesoria gsm

są objęte co najmniej roczną gwarancją. Prowadzimy również

komis gsm

i sklep gsm sprzedający komórki, telefony gsm,

oryginalne akcesoria

i inne towary niezbędne w użytkowaniu telefonów komórkowych. Usuwamy

simlocki

we wszystkich telefonach, a w szczególności: Nokia, Siemens, Alcatel, Sony Ericsson oraz Motorola. Nasz sklep , serwis i komis działają nieprzerwanie od 25 lat na terenie miasta

Kraków.

Polecamy również usługi naszego serwisu którego specjalnością jest

naprawa telefonów

oraz usuwanie i zakładanie blokad simlock. Nasza działalność nie skupia się wyłącznie na terenie miasta

Kraków

, ale również obejmuje obszar całego kraju. Sprzedajemy i naprawiamy telefony wszystkich marek, w tym głownie telefony gsm:

Nokia, Siemens, Alcatel, Sony Ericsson

oraz

Motorola

. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu.