Niezbędne informacje
 Serwis Telefonów GSM
 Jak Kupować w sklepie
 Bezpieczeństwo sklepu
 Gwarancje i reklamacje
Ilość towarów w koszyku: 0
Wartość towarów: 0,00 zł
 
 Strona główna  Promocje  Moje konto  Program rabatowy  Regulamin sklepu  Kontakt
...jest pusty
Adres E-mail:
Hasło:

Nie pamiętasz hasła?

Bezpieczne logowanie

Nowe konto
     Telekomunikacyjne niusy:

Samsung i Corning podpisują umowę! Galaxy S III z Lotus Glass?

Już w październiku zeszłego roku informowaliśmy o nowych powłokach Lotus Glass, które mają zastąpić popularne Gorilla Glass. Parę dni temu Samsung i firma Corning podpisały umowę, na mocy której najnowsze powłoki będą chronić ekrany AMOLED południowokoreańskiej firmy.

Firmy założyły spółkę join venture, której siedziba będzie się znajdowała w Korei Południowej. Jej celem jest dopracowanie i połączenie technologii firmy Corning z ekranami AMOLED produkowanymi przez Samsunga.

Oznacza to w skrócie, że nowe Super AMOLED-y w telefonach i wyświetlacze Super OLED TV będą pokryte warstwami nowego szkła Lotus Glass (zostaną one zespolone podczas produkcji wyświetlacza). W pierwszej kolejności wytrzymałe powłoki trafią do nowych modeli z serii Galaxy, a potem także Wave’ów i Omnii z wyższej półki.

Nowe powłoki Lotus Glass zostały zaprojektowane do wykorzystania w ekranach LCD i OLED o wysokiej rozdzielczości. W porównaniu z Gorilla Glass są one wytwarzane w wyższej temperaturze, ale nie wpływa to na stabilność struktury materiału.

Ekrany pokryte Lotus Glass mają być odporne na uszkodzenia mechaniczne i lepiej reagować na dotyk (większa czułość i precyzja). Zastosowanie nowej powłoki nie odbija się na jakości obrazu wyświetlanego przez ekrany o rozdzielczości HD.

Spółka join venture z Corningiem to już kolejna umowa podpisana przez Samsunga w krótkim czasie. Wcześniej południowokoreański producent dogadał się z producentem słuchawek JAYS, który ma dostarczyć najwyższej jakości akcesoriów grających do high-endowych modeli. Jak wspomniałem, pierwsze efekty współpracy obu firmy powinny pojawić się już wkrótce.

Być może pierwszym modelem z Lotus Glass będzie Galaxy S III, którego premiera została przełożona i prawdopodobnie nie odbędzie się podczas MWC 2012 w Barcelonie. Wiele wskazuje na późniejszą premierę, a przyczynami tego mogą być konieczność dopracowania ekranów z Lotus Glass, przygotowania wspólnego produktu z JAYS oraz dokończenie nowych układów Exynos, które nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane.

Opublikowano: 2012-02-07 09:10:03

 

Znajdziesz u nas

telefony gsm

i

akcesoria gsm.

Zakupione w naszym sklepie komórki,

telefony gsm

i

akcesoria gsm

są objęte co najmniej roczną gwarancją. Prowadzimy również

komis gsm

i sklep gsm sprzedający komórki, telefony gsm,

oryginalne akcesoria

i inne towary niezbędne w użytkowaniu telefonów komórkowych. Usuwamy

simlocki

we wszystkich telefonach, a w szczególności: Nokia, Siemens, Alcatel, Sony Ericsson oraz Motorola. Nasz sklep , serwis i komis działają nieprzerwanie od 25 lat na terenie miasta

Kraków.

Polecamy również usługi naszego serwisu którego specjalnością jest

naprawa telefonów

oraz usuwanie i zakładanie blokad simlock. Nasza działalność nie skupia się wyłącznie na terenie miasta

Kraków

, ale również obejmuje obszar całego kraju. Sprzedajemy i naprawiamy telefony wszystkich marek, w tym głownie telefony gsm:

Nokia, Siemens, Alcatel, Sony Ericsson

oraz

Motorola

. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu.